Loading...

O mnie

Home / O mnie

Maciek Szal, fotograf, urodził się w Warszawie w 1985 roku i już od wczesnych lat zaczął interesować się tą dziedziną sztuki. Pierwsze sukcesy odnosił na początku liceum, kiedy to jego zdjęcia były publikowane w kwartalniku o Warszawie a inne wygrywały konkursy fotograficzne. Dzięki studiom w Warszawskiej Szkole Fotografii oraz wieloletniej asystenturze najbardziej znanym polskim fotografom portretowym i modowym zdołał posiąść wiedzę niezbędną do tworzenia własnych projektów i wystaw.

Podróże po Rumunii w latach 2005/2007 przyniosły szereg ekspozycji związanych z tym krajem, jak i album, na którego okładce oraz rewersie znalazły się zdjęcia młodego artysty. Od 2007 roku Maciej Szal naucza w Warszawskiej Szkole Fotografii z technik studyjnych oraz portretu. Razem z Krzysztofem Gajewskim w latach 2008/2010 jako pierwsi i jedyni na świecie stworzyli wielkoformatowe fotografie 3D stosując własną autorską i nowatorską technikę. W 2010 roku prace tego duetu wystawiane były wielokrotnie w Warszawie, Białymstoku, Suwałkach, Szczecinie i Wydminach a wystawa “Zgub Się” przeszła już do historii fotografii.

Od 2011 roku Maciek Szal skupia się na bliskiej swemu sercu pracy wykładowcy, jak i tworzeniu wyjątkowych wydarzeń artystycznych. W jego projektach widoczny jest człowiek. Jako humanista, całą swoją uwagę poświęca istocie ludzkich zachowań, jednak w wolnym czasie łączy fotografie humanistyczną z fotografią mody. Wystawa oraz praca dyplomowa pt.: “Świadomi / Nieświadomi”, jak sam twierdzi, to próba powrotu do kreatywnego wytłumaczenia szerszej publiczności istoty portretu i siły nieświadomości, która tworzy na zdjęciach niepowtarzalny klimat i nastrój.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

ZADZWOŃ
+48 505 130 939